Kayseri Saldırısını Kınayan HDP, Dayanışma Çağrısında Bulundu

17 Aralık 2016
Reklamlar
HDP, Kayseri'deki terör saldırısı ile ilgili " Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" açıklamasında bulundu. 

"SALDIRIYI SERT BİÇİMDE KINIYORUZ"

HDP'den yapılan yazılı açıklama şöyle; "Bu kez Kayseri'de patlayan bomba çok sayıda ölüme ve yaralanmaya yol açtı. Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

"KINAMALARLA YETİNECEK DÖNEMİ ÇOKTAN GEÇTİK" 

Türkiye'nin adım adım sürüklendiği şiddet girdabından büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz şiddet karşıtlığında, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük duyguları etrafında bir arada durmalıyız.

"BU SIKINTILI DÖNEMİ DAYANIŞMA İLE AŞABİLİRİZ" 

Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. Çağrımız, hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nihat Doğan, Fethulah Gülen'in Sözleriyle Kendini Savunmuş Mercedes'in 2025 Yılında Çıkacak Olan Tırı Yıldırım: PKK'nın Marifeti Olduğuna Dair Tereddütümüz Yok Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Üsküdar'dan Anbean Görüntülendi!
http://cdn00.vidyomani.com/c/2/2/0/kayseri-saldirisini-kinayan-hdp-dayanisma-cagrisinda-bulundu/index.html#fb