Son Dakika! Türk Askeri El Bab'a Girdi

1461 izlenme 21 Aralık 2016
Reklamlar

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan harekat devam ediyor. Harekat kapsamında Türk askeri El Bab'a girdi.

YOĞUN ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, harekat kapsamında El Bab'daki yoğun çatışmalar sürüyor.

HEDEF İMHA EDİLDİ, 40'IN ÜZERİNDE TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarınca 10.00-11.30 saatleri arasında El Bab'a düzenlenen hava harekatında terör örgütü DEAŞ'a ait savunma mevzileri ve barınma yerlerinin olduğu 24 hedef imha edildi. İlk belirlemelere göre, 40'ın üzerinde terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda yaralı ise diğer teröristler tarafından tahliye edilmeye çalışıldı.

ŞEHİT SAYISI 4'E ÇIKTI

Bu arada sabahki çatışmalarda yaralanan ve sevk edildiği hastanede tedavi altına alınan ağır yaralı askerin şehit olduğu bildirildi. Böylece çatışmada şehit olan askerlerin sayısı 4'e yükseldi. Yaralı 15 askerin tedavisi ise sürüyor.

ÇATIŞMALAR DEAŞ'IN SÖZDE KALESİNDE YOĞUNLAŞTI

Askeri kaynaklar, El Bab'daki çatışmaların terör örgütü DEAŞ'ın sözde kalesi haline getirilen şehir hastanesi civarında ağırlık kazandığını bildirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu'na bağlı unsurlarca hastane bölgesinde büyük ölçüde kontrol sağlanırken, hastanenin bulunduğu hakim arazinin ele geçirilmesinin ardından terör örgütünün El Bab'daki hakimiyetinin büyük ölçüde kırılacağı vurgulandı. Bu nedenle teröristlerin canlı bomba ve patlayıcı yüklü araçlarla saldırılar düzenlemeye çalıştığını belirten yetkililer, hava harekatı sırasında 4 bomba yüklü aracın, içindeki teröristlerle vurulduğunu kaydetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERKEK KARDEŞİNE BEN HAMİLEYİM DEDİ VE ÖLÜ YILAN BALIĞININ ÜZERİNE TUZ DÖKTÜLER BAKIN NE OLDU Kapalı gelin adayı, talibini görünce şok oldu! İşte Kayseri'deki Saldırıda Şehit Düşen ve Yaralanan Askerlerimiz!